Sosyal

2020 – Meriç Erdolu, Tekirdağ/Çerkezköy Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’nden öğrencilerin bilim, sanat ve felsefe konularında 13-18 yaş arası gençleri buluşturmak üzere oluşturdukları bir proje kapsamında öğrencilerle “Biyoloji Ve Evrim” konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

2018- Mehmet, ODTÜ Dönem Arası Seminerleri’nde (DAS) antik DNA çalışmaları hakkında konuşma yaptı.

2017-Dilek, Duha ve Mehmet Boğaziçi’nde düzenlenen 2017 Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu’nun organizasyonuna yardım etti. Mehmet ve Dilek evrim eğitimi hakkında konuşma yaptı.

2017- CompEvo grubumuz Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Derneği’nin yayınladığı “Neden Evrim Eğitim Müfredatında Okutulmalı?”( “Why Evolution Needs to be Covered in the Compulsory Education Curriculum” (in Turkish),) raporuna katkı sağladı.

2017- Dilek ve Mehmet “Öğretmenler için Evrim” eğitiminin organizasyonuna yardım etti.

2016- CompEvo grup üyeleri Şirince’de Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Derneği ve ESEB desteği ile düzenlenen “Hesaplamalı Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Yaz Okulu”nun organizasyonunda görev aldılar.

2015- Ekin, Dilek ve Mehmet, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen 2015 Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu’nun organizasyonuna katkıda bulundu.  Mehmet ve Dilek insan evrimi ve antik DNA konularında konuşma yaptılar.

2014- Gülşah ODTÜ öğrenci kulübü tarafından düzenlenen popüler bilim seminerlerinde konuşma verdi.

2014 – Genel dinleyiciye insan evrimi hakkında seminer. Aykut Kence Evrim Konferansi, ODTU (M.S.)

2013 – Eğitimcilere insan evrimi hakkında seminer. Egitimde Sinif Tavri, Istanbul (M.S.)

2013 – Genel dinleyiciye insan evrimi hakkında seminer. Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu, Boğaziçi Üniversitesi (M.S.)
2012-2013 – Berkeley Lisesi’nde insan evrimi hakkında ders. (M.S., with Rori Rohlfs & Emilia Huerta Sanchez)

2010 –  BilimSol ve Sol Portal ‘da evrim, yaşlanma, genetik, ekoloji ve bilim politikaları hakkında popüler bilim makaleleri yazma ve düzenleme (M.S., Ekin, Ezgi ve Özgür)

Leave a Reply