Bize Katılın


Doktora sonrası araştırma (Postdoc) adayları için

Yüksek Lisans/ Doktora adayları için

Yaz stajı / “Special Project” adayları için

Basvurmadan önce lütfen yayınlanmıs makalelerimizden birkaçını ve asagıda belirtilen lisans üstü ögrencilerden beklentilerimizi okuyunuz.

Lisansüstü ögrencilerden beklentilerimiz:
  • Grup üyelerimiz beyin göçünün, Türkiye’nin de içinde bulunduğu gelişmemiş ülkelerde bilimin ve toplumun gelişmesini olumsuz etkilediğinin farkındadır. Bu nedenle, şartlar ne zorlukta olursa olsun bu bölgelerde bilim yapamayı ve bilimsel/toplumsal gelişime katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz. Eğer bu görüşü desteklemiyorsanız grubumuza katılmanızı tavsiye etmemekteyiz.
  • İlk iki yıl içerisinde, lisansüstü örğrencilerimizin R ve Python programlarının kullanımında gelişmesini ve (a) evrimsel genetik ve popülasyon genetiği, (b) karşılatırmalı genom ve transkriptom analizi veya (c) yaşlanmanın sistem biyolojisi konuları üzerine güçlü bir arka plana ODTÜ’de alacağı dersler, katılacağı yaz okulları ve bol bol makale okumaları/sunumları sahip olmasını beklemekteyiz.
  • Bütün yüksek lisans ve doktora öğrencilerimizin tez çalışmalarını 2-4 yıl içerisinde bitirmelerini, sonuçlarını en az 1-2 bilimsel toplantıda sunmalarını, ilk yazar olacak şekilde bir araştırma makalesi yayınlamalarını ve bilimsel-sosyal çalışmalara destek olmalarını beklemekteyiz.
  • Yüksek lisans öğrencileri için, şartların uygun olması durumunda ekstra 1 yıl daha (toplamda 3 yıl olacak şekilde) kalmalarını beklemekteyiz.